دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون پذیرش بهمن ماه 93 پیام نور | استاد زانیس


دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون پذیرش بهمن ماه ۹۳ پیام نور

ثبت نام از پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی (بدون آزمون) پذیرش بهمن ماه 1393 دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی (بدون آزمون) پذیرش بهمن ماه 1393دانشگاه پیام نور از تاریخ 9 بهمن ماه لغایت 14 بهمن ماه 1393 به صورت کاملا غیرحضوری (مجازی) انجام خواهد شد.

ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان بدون آزمون بهمن ماه 93 پیام نور- آموزش تصویری ثبت نام

نام نویسی و انتخاب واحد پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور ‌به صورت غیرحضوری از طریق سامانه جامع دانشگاهی به آدرس http://reg.pun.ac.ir انجام خواهد شد و هیچ نیازی به مراجعه دانشگاه قبولی خود نیست.

پذیرش قبول شدگان برای بهمن ماه 93 می باشد و می توانند تحصیل خود را از نیمسال دوم سال تحصیلی 94-93 آغاز کنند.

دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می باشند و تغییر آن فقط پس از کسب شرایط انتقال/تغییر رشته (+اینجا) طبق مقررات امکان پذیر می باشد.


دستورالعمل ثبت نام از پذیرفته شدگان:

1- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت http://reg.pnu.ac.ir طبق اعلام نحوه ثبت نام ، نام نویسی را انجام دهند.

* پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی  می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه (در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام  اعلام می گردد) وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

* پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام و امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود. و لازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

2- پذیرفته شدگان این دوره در صورتیکه در حال تحصیل در دوره های کارشناسی ،کارشناسی ارشد می باشند ،می توانند مطابق دستورالعمل تحصیل همزمان (+اینجا) ادامه تحصیل دهند.

3- مغایرت نوع دیپلم یا معدل کتبی دیپلم فقط برای معدل  کتبی سال سوم دیپلمه های نظام جدید فارغ التحصیل سال 1384و1385و1386و1387و 1388و1389و1390و1391و1392 لحاظ شده است و داده های آن توسط سامانه اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام شده و نیازی به اعلام مغایرت نمی باشد.

4- در صورتیکه عکس ارائه شده توسط پذیرفته شده با چهره و عکس سیستم جامع گلستان مغایرت دارد ، از داوطلب به صورت موقت ثبت نام به عمل آید و مراتب به همراه مدارک به اداره کل خدمات آموزشی گزارش گردد.

5- مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته (فاقد مدرک پیش دانشگاهی)، به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل واقع شود.
بدیهی است واحدهای گذرانده شده این دسته از داوطلبان مطابق مقررات قابل معادلسازی نمی باشد.
برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند و مدرک کاردانی نیز دارند می توانند دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند را تطبق دهید. بعد از ثبت نام قطعی درخواست تطبیق واحد دروستون رو می توانید به مرکز قبولی خود بدهید .معمولا 1 نیمسال زمان می برد تا به تطبیق واحد رسیدگی شود.

6- پذیرفته شدگانی که فاقد شرایط بومی (طبق جدول مناطق تحت پوشش دفتر چه آزمون سراسری) می باشند در صورتیکه رشته قبولی پذیرفته شده در مناطق تحت پوشش ارائه نشده است، به منظور مساعدت به آنان، ادامه تحصیل دانشجو بدون رعایت شرایط بومی بودن بلامانع می باشد.

7- طبق ماده 28 آئین نامه آموزشی پذیرفته شدگانی که درس های گذرانده در دوره های کاردانی و کارشناسی مورد تائید دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند ، مقتضی است تقاضای کتبی و ریز نمرات تائید شده خود را حداکثر تا پایان دومین نیمسال پس از پذیرش به آموزش مرکز/واحد ارائه کنند و معادلسازی دروس آنان مطابق پیوست شماره 4 آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی (+اینجا) در مرکز /واحد رسیدگی شود. (با رعایت بند 6 این دستورالعمل)

8- مطابق راهنمای ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور، کارمندان مراکز دانشگاه و واحدهای تحت پوشش آنها با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. در صورت انتخاب رشته / مرکز محل اشتغال؛ قبولی آنها کان لم یکن می شود. همچنین مجاز به انتقال یا مهمان شدن به مرکز یا واحد محل اشتغال خود نمی باشند.

9- تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی کلیه پذیرفته شدگان حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 1393 خواهد بود و از پذیرفته شدگانی که موفق به اخذ مدارک مذکور با تاریخ دانش آموختگی فوق نشده اند ضمن اخذ تعهد مبنی بر بر ارائه مدرک تا تاریخ 30 تیرماه 1393 ثبت نام موقت به عمل آید. بدیهی است ثبت نام قطعی و انتخاب واحد دانشجو منوط به ارائه مدرک پیش دانشگاهی / کاردانی خواهد بود و لازم است آموزش مرکز  تا ارائه مدرک مذکور برای ایشان منع ثبت نام درج نمایند.

 


مدارک لازم جهت ثبت نام کارشناسی

(کلیه مدارک باید اسکن شوند و در سیستم ارائه داده شوند)
1- دیپلم متوسطه سه ساله
2- پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم
3- رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی (برای تهیه آن باید به دفاتر پستی مراجعه نمایید)
4- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری
5- تصویر کلیه صفحات شناسنامه
6- تصویر کارت ملی
7- عکس با زمینه روشن (جهات مراجعه حضوری 6 قطعه)
8- مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان) (معافیت تحصیلی بعد از ثبت نام قطعی شما توسط خود دانشگاه صادر می شود)

 

منبع: پیام نورناارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *