ثبت نام دوره بعدی بدون آزمون دانشگاه پیام نور آبان ماه ۹۲ اعلام شد | استاد زانیس


ثبت نام دوره بعدی بدون آزمون دانشگاه پیام نور آبان ماه ۹۲ اعلام شد

مهندس محمودی گفت: ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون سراسری و همچنین پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ ۳۰ شهریورماه لغایت ۵ مهرماه سال جاری انجام می شود.
 دبیر شورای اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور با اعلام این خبر افزود:  پذیرفته شدگان آزمون سراسری مقطع کارشناسی ارشد می توانند طبق ضوابط از نیمسال اول ۹۳-۹۲ در مرکز یا واحد آموزشی مربوطه ثبت نام و ادامه تحصیل دهند. دانشجویان ملزم   به تحصیل  در  کد    قبولی   اعلام  شده می باشند و تغییر آن امکان پذیرنیست.
وی تصریح کرد:  ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان  گرامی لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.
محمودی با اشاره به دستورالعمل ثبت نام گفت : پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری  و گذر واژه(در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام  اعلام می گردد ) وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند و  پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام و امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود. لازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام کند.
وی یادآور شد: دانشجویانی که در دوره های مجازی پذیرفته شده اند لازم است پس از انتخاب واحد برای آگاهی از نحوه برگزاری کلاس های الکترونیک به سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه(LMS) به آدرس :  http://Lms.pnu.ac.ir مراجعه نمایند.
محمودی گفت: درصورتی که رشته کارشناسی پذیرفته شده با رشته کارشناسی ارشد قبولی وی همنام نباشد به تشخیص گروه آموزشی مربوطه؛ علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای جبرانی ازمقطع کارشناسی همان رشته را در اولین نیمسال ممکن طبق نظر گروه علمی اخذ و بگذراند.
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور اضافه کرد:   دانشجو پس از ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک مورد نیاز؛ جهت تشکیل پرونده  در زمان تعیین شده به محل قبولی خود مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده دریافت کارت دانشجویی خود اقدام نماید. بدین منظور لازم است کاربران ارشد رایانه مراکز/واحدها نسبت به تعریف تاریخ مراجعه حضوری ،ساعت مراجعه و مکان مراجعه با درج آدرس،طبقه و شماره تلفن درسامانه خدمات آموزشی اقدام نمایند.شایان  ذکر  است  تاریخ  مراجعه    حضوری ۱۳/۷/ ۹۲  لغایت  ۱۳/۸/۹۲ می باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه فایل عکس پذیرفته شدگان درسیستم جامع خدمات آموزشی فعال می باشد لازم است چهره پذیرفته شده با عکس موجود درسیستم و مدارک شناسایی تطبیق داده شود و در صورت مغایرت ضمن جلوگیری از ثبت نام، مراتب بصورت محرمانه به اداره کل خدمات آموزشی اعلام گردد.
وی با عنوان اینکه رعایت تاریخهای اعلام شده در دستور العمل سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است و مسئولیت عدم رعایت آن بر عهده رئیس محترم مرکز/ واحد خواهد بود، گفت: مغایرتها وکمبودهای موجود در مدارک دانشجویان بایستی قبل از تاریخ های ذکر شده در بند (ب) دستور العمل فوق برای اعلام به سازمان سنجش به صورت لیست شده با ذکر موارد مغایرت  حداکثر تا ۳۰/۸/۹۲به اداره کل خدمات آموزشی ارسال شود. ( لازم است موارد مغایرت به تفکیک موضوع تهیه شود و از ارسال در یک لیست خودداری شود)
وی افزود:   طبق ماده ۴۳ بخش سوم آئین نامه آموزشی، پذیرفته شدگانی که درس های گذرانده در دوره های کارشناسی ارشد ( رسمی ) دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند تا پایان نیمسال پائیز ۹۳-۹۲ فرصت دارند ریز نمرات تائید شده خود را به آموزش مرکز ارائه کنند.
وی با عنوان اینکه   کارت شرکت در آزمون و لیست قبولی پذیرفته شدگان بصورت فایل pdf  متعاقباٌ ارسال خواهد شد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام غیر حضوری را تصویر صفحه اول وسوم  شناسنامه، تصویر کارت ملی، عکس با زمینه روشن (جهت مراجعه حضوری ۶ قطعه )،    مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان )،   تصویر مدرک کارشناسی و    گواهی ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه شاهد و رزمندگان عنوان کرد.
وی همچنین یادآور شد:پذیرفته شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۲ درمقطع قبل فارغ التحصیل شوند. بدیهی است از ثبت نام کسانی که تا تاریخ مذکور  فارغ التحصیل نمی شوند ممانعت به عمل آید و فهرست آنان با قید تاریخ فراغت از تحصیل به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود .
ضمن اینکه دانشجویان اصل مدارک فوق را به همراه تصویر آن (جهت برابر اصل نمودن) هنگام مراجعه حضوری (مطابق تقویم دانشگاه از ۱۳/۷/۹۲لغایت ۱۳/۸/۹۲) به مرکز باید ارائه نمایند  .
منبع: پرتال اخبار پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *