علت ممنوعیت تحصیل رایگان برگزیدگان علمی‌در دانشگاه پیام نور | استاد زانیس


علت ممنوعیت تحصیل رایگان برگزیدگان علمی‌در دانشگاه پیام نور

سعید قدیمی‌در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در آیین نامه پیشین ادامه تحصیل برگزیدگان علمی‌که سال گذشته به دانشگاهها ابلاغ شد، بحث شرایط ویژه دانشگاهها دیده شده بود اما به این دلیل که اشاره ای به نام دانشگاه پیام نور نشده بود، دانشگاهها روی آن بحث داشتند.
وی با ذکر مثالی ادامه داد: به عنوان مثال، در تبصره ۱۰ این آیین نامه ذکر شده که دانش آموختگان رتبه‌های نخست دوره‌های نیمه حضوری و مجازی در صورت داشتن شرایط، صرفاً می‌توانند در همان دوره‌ها با رعایت شرایط دانشگاه پذیرنده تحصیل کنند.
به گفته دبیر شورای عالی برنامه ریزی آموزشی، دانشگاه پیام نور دانشگاهی نیمه حضوری است اما به این موضوع صراحتاً در آیین نامه اشاره نشده بود.
به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، به دلیل عدم دریافت منابع دولتی توسط دانشگاه پیام نور، در این آیین نامه دانشگاه پیام نور مستثنی و اتخاذ تصمیم در رابطه با اخذ شهریه به اختیار آن دانشگاه واگذار شده است.
توضیحات معاون آموزشی دانشگاه پیام نور
در همین باره علیرضا دل افکار – معاون آموزشی دانشگاه پیام نور با ارائه برخی توضیحات و با اشاره به شیوه نامه ادامه تحصیل برگزیدگان علمی، اظهار داشت: طبق ماده ۴ آیین نامه ادامه تحصیل برگزیدگان علمی‌در مقاطع بالاتر، با اصلاحیه وزیر علوم تحصیل برگزیدگان علمی‌در دانشگاه‌های روزانه و دولتی به استثنای دانشگاه پیام‌نور رایگان شد.
وی درباره نحوه ادامه تحصیل دانشجویان نخبه و برگزیدگان علمی‌در دانشگاه پیام‌نور، اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه نخبگان و برگزیدگان علمی‌که سال گذشته ابلاغ شد، دانشگاهها می‌توانند ۱۰ درصد پذیرفته‌ شدگان مقطع کارشناسی ارشد خود را از میان دانش آموختگان خود و ۱۰ درصد دیگر را نیز از میان دانش آموختگان سایر دانشگاهها جذب کنند.
به گفته معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور، دانشگاهها ملزم به پذیرش این دانشجویان از دو روش اطلاعیه‌های خود یا سازمان سنجش هستند اما در نهایت وضعیت قبولی باید از سوی سازمان سنجش اعلام شود.
دل‌ افکار در بخش دیگری از سخنان خود، از برگزاری امتحانات دانشگاه پیام‌نور در فاصله زمانی ۳۱ اردیبهشت تا ۲۲ خرداد ماه خبر داد و گفت: امتحانات دانشگاه پیام‌نور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متمرکز است، اما در مقطع دکتری امتحانات توسط مراکز برگزار می‌شود.
معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور همچنین با اشاره به توسعه برگزاری آزمون‌های دانشگاه پیام‌نور به شیوه بدون کاغذ، گفت: امسال به مراکز و واحدها اعلام شده است که در هر نوبت امتحانی، زیرساخت‌های آزمون بدون کاغذ را برای ۲۰ دانشجو فراهم کنند.

منبع: پرتال اخبار پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *