۱۴ نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه پیام نور | استاد زانیس


۱۴ نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه پیام نور

به گزارش پرتال اخبار پیام نور ، ۱۴ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر علوم تحقیقات و فناوری خواستار توسعه رشته های فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور در مراکز بزرگ شدند.

 برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بر خورداری رشته های فنی و مهندسی به دلیل کاهش معضل بیکاری ، نیاز جامعه به فارغ التحصیلان با مهارت و ایجاد تناسب دانشجو در رشته های تحصیلی که این مهم از سیاست های  اصولی و منطقی وزارت علوم است خواستار تحقق سریع و گسترده این هدف که نیازمند حضور دانشگاههای بزرگ در سراسر کشور است،شدند.

در این نامه آمده است:

دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگنرین دانشگاه دولتی کشور با بیش از ۵۰۰ مرکز و واحد و ۴۰۰۰ عضو هیئت علمی با عنایت به تجارب موفق در اجرای  رشته های علوم انسانی و علوم پایه و بر خی از رشته های فنی و مهندسی از سالها قبل با بهره گیری از ظرفیت های با لقوه و بالفعل  موجود در سراسر کشور زمینه و بستر مناسب  برای تحقق این هدف می باشد.

بر این اساس توسعه رشته های فنی و مهندسی در مراکز بزرگ و بر خوردار این دانشگاه صورت گرفته است و بدیهی است که در شروع این حرکت مانند هر توسعه دیگری  کمبود ها  و نواقصی نیز وجود داشته باشد و نباید آن را با شرایط دانشگاههای بزرگ سنتی که سالهاست مجری این رشته ها بوده و به تدریج امکانات و شرایط فعلی را فراهم آورده است مقایسه نمود.

اینک این گام بزرگ و موثر که توسط دنشگاه پیام نور برداشته شده است نیاز به حمایت بیشتر دولت و مجس در حل مشکلات و فراهم آوردن شرایط مطلوب را دارد.

امید است با حمایتها شاهد توسعه بیشتر رشته های فنی در این دانشگاه باشیم .

منبع: اخبار پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *