نخستین نمایشگاه فن بازار پیام نور بهمن ماه برگزار می شود | استاد زانیس


نخستین نمایشگاه فن بازار پیام نور بهمن ماه برگزار می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در گفت و گو با دانشگاه نیوز هدف از برگزاری  این نمایشگاه را شناسایی و معرفی برترین طرح‌ها و یا ایده‌های قابل تجاری‌سازی مخترعان و مبتکران دانشگاه و ارتباط دادن آنها با سرمایه گذاران و صاحبان صنایع دانست.
وی افزود: تجاری سازی فناوری  وتوسعه علمی کشور،ارتقاء منزلت دانشگاه ،ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان نخبه ،حمایت از تولیدات ملی، حمایت از کار  و سرمایه ایرانی،تلاش در زمینه بی نیازی کشور از واردات، بازار یابی برای محصولات مخترعین و مبتکرین، ایجاد انگیزه برای محققین و پژوهشگران دانشگاه با تجاری سازی نمودن محصولات فناورانه آنها، آشنایی و ارتباط دانشجویان نخبه با مراکز صنعتی و سرمایه گزاران، راه اندازی الگوهای ارزش گزاری دانش فنی و قیمت گزاری آن، آشنایی نخبگان با نیاز های فناورانه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، ایجاد امکان مذاکره رو‌در‌رو برای خرید و فروش فناوری، تعامل بیشتر مراکز صنعتی با دانشگاه پیام نور و ... از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
دکتر اژدر گفت:  شرکت‌کنندگان لازم است با در نظر گرفتن معیارهای تعیین شده، ایده و یا طرح ارایه شده خود را بر روی توسعه یک محصول / خدمت مبتکرانه (Innovative) متمرکز کنند که دارای فناوری برتر و یا کاربرد بدیعی از فناوری موجود است.
وی افزود: با برگزاری این فن بازار می توان سطح دانش فنی و پتانسیل دانشجویان و اساتید نخبه و مخترع دانشگاه پیام نور را نشان داد.  این یک  فرصت بسیار خوب برای عملکرد این دانشگاه در زمینه های فنی مهندسی است. با فروش ایده و اختراع و تجاری سازی آن  می توان توانمندی دانشگاه را بیان کرد.
دکتر اژدر اظهار داشت: در این برنامه،  نشست ها و کارگاه های تجاری سازی اختراعات،ارتباط با صنعت،کارآفرینی برای تقویت بنیه آموزشی پژوهشی دانشجویان مخترع و نخبه ، برگزار می شود و در برگزاری آنها از افراد  صاحب نظر دعوت خواهد شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی داتشگاه نیوزارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *