شرایط پذیرش داوطلبان کنکور ۹۲ در پیام نور/ ضوابط برگزاری کلاسهای آزمایشگاهی در پیام نور | استاد زانیس


شرایط پذیرش داوطلبان کنکور ۹۲ در پیام نور/ ضوابط برگزاری کلاسهای آزمایشگاهی در پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور: جزئیات پذیرش داوطلبان، نحوه برگزاری کلاسها همچنین شرایط شرکت اخراجیها در دوره های دانشگاه پیام نور از سوی سازمان سنجش اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : هر یک از داوطلبان دیپلم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ که علاقه مند به تحصیل در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی ذیربط باشند بر اساس کارنامه آزمون می توانند رشته های تحصیلی مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند.
مواد امتحانی و ضرایب دروس هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور همانند مواد امتحانی و ضرایب رشته مربوط در دوره های روزانه آزمون سراسری است

شرایط اختصاصی تحصیل در دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی ۹۲
تمام پذیرفته شدگان مشمول می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به این که ضوابط مقررات وظیفه عمومی را رعایت کرده باشند.
حداکثر طول مدت تحصیل مجاز در مقطع کارشناسی برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ۵ سال و برای سایرین ۱۰ سال خواهد بود.
پذیرش دانشجو در تمام رشته های تحصیلی برای مقطع کارشناسی است و در تمام رشته ها زن و مرد می توانند شرکت کنند.
حضور دانشجو در کلاسهای دروس نظری دانشگاه پیام نور اختیاری و امکان اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل میسر است.
هرگونه تغییر رشته و انتقال دانشجویان مطابق ضوابط آموزشی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی صورت می پذیرد.
نظام ارزشیابی و امتحانات دانشگاه متمرکز بوده و عمدتاً اوراق امتحانی در دانشگاههای پیام نور استانی تصحیح و ارزشیابی می شود.
پذیرفته شدن در این دانشگاه به عنوان یک نوبت از حداکثر دو نوبت قبولی در آزمون سراسری محسوب نمی شود.
دانشجویان فعلی دانشگاه پیام نور که در ردیف پذیرفته شدگان قرار می گیرند نیازی به انصراف برای دانشگاه پیام نور ندارند.
آن عده از دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، پس از انصراف مجدداً نمی توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و باید طبق مقررات به خدمت وظیفه عمومی اعزام شوند.
دانشجویان انصرافی در صورتی می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند که با کسب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و ناجا، بیش از چهار نیمسال تحصیلی از زمان ورود آنها به آموزش عالی سپری نشده باشد.

شرایط پذیرش مشمولان در دانشگاه پیام نور
داوطلبان پذیرفته شده مشمول در صورتی که در حین خدمت مقدس سربازی در یکی از این رشته ها در دانشگاه پیام نور، به عنوان دانشجو پذیرفته شوند (با توجه به نظام آموزشی دانشگاه)، با موافقت یگان محل خدمت نظام وظیفه خود می توانند در امتحانات پایان ترم دانشگاه در نزدیکترین مرکز یا واحد دانشگاه پیام نور شرکت کنند و در این صورت نیازی به ترخیص از خدمت نظام وظیفه برای دانشجو شدن ندارند.
مسئولیت هماهنگی با مقررات ناجا و دانشگاه به عهده پذیرفته شدگان است و دانشگاه هیچ مسئولیتی در این زمینه به عهده نخواهد گرفت، در صورتی که اجازه شرکت در امتحانات را از سوی یگان محل خدمت خویش نیابند، آن نیمسال طبق ضوابط جزو سنوات مدت مجاز تحصیل آنان محاسبه و مقررات دانشگاه همانند سایر دانشجویان در مورد آنان اجرا خواهد شد.
تمام پذیرفته شدگان نظام جدید آموزش متوسطه باید حداکثر تا پایان شهریور ۱۳۹۲ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش دانشگاهی شده باشند.

نحوه برگزاری کلاسها در دانشگاه پیام نور
در اغلب مراکز و واحدهای دانشگاه بیشتر دروس نظری به صورت کلاس نیمه حضوری برای مرور درس و رفع اشکال گروهی، کلاس حضوری برای دروس عملی (بدون رعایت آیین نامه حدنصاب حضور دانشجو در کلاس) در تعدادی از روزهای مختلف هفته برگزار می شود.
نظام آموزشی دانشگاه پیام نور به صورت خودخوان است و در شرایطی که امکان تشکیل جلسه های رفع اشکال گروهی یا کلاسهای درس حضوری وجود نداشته باشد و یا تعداد پذیرفته شدگان در یک رشته تحصیلی به حد نصاب لازم تشکیل کلاس نرسد، دانشگاه واحدهای درسی را به صورت خودخوان ارائه می کند.
علاوه بر این، دانشگاه می تواند در صورت ضرورت، محل تحصیل دانشجویان مربوط را در یکی از مراکز یا واحدهای همجوار یا مرکز استانی که دارای رشته تحصیلی مورد نظر باشد، تعیین کند.

ضوابط برگزاری کلاسهای آزمایشگاهی در دانشگاه پیام نور
اجرای برخی از درس های عملی (آزمایشگاهی، کارگاهی و سایر) در آزمایشگاه منطقه ای، استانی یا سایر آزمایشگاهها در مراکز دیگر دانشگاه بنا به تشخیص دانشگاه صورت خواهد گرفت.
اجرای آزمایشگاهها، کارگاهها و دیگر درس های عملی ممکن است در چند هفته متوالی و به صورت استقرار دائم در محل تعیین شده انجام شود و دانشجو موظف است در محل تشکیل جلسات آزمایشگاه، کارگاه یا آتلیه حضور بهم رساند.

منبع: پایگاه خبری دانشجویان پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *