رکورد پایین ترین شهریه دانشگاهها از آن دانشگاه پیام نور | استاد زانیس


رکورد پایین ترین شهریه دانشگاهها از آن دانشگاه پیام نور

دکتر کی منش معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور گفت: در بین دانشگاههای کشور، دانشگاه پیام نور پایین ترین شهریه را به خود اختصاص داده است .
به گزارش پرتال اخبار پیام نور ، دکتر کی منش معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور که در جمع دانشگاهیان شهرستانهای میاندوآب و شاهین دژ آذربایجان غربی حضور یافته بود با مقایسه دانشگاههای دولتی و دانشگاه پیام نور گفت: در دانشگاههای دولتی میانگین هزینه سرانه هر دانشجو حدود صد میلیون ریال است که در حالیکه در دانشگاه پیام نور این سرانه حدود شش میلیون ریال می باشد. معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور با اشاره به وضعیت منابع درآمدی دانشگاه پیام نور افزود : منابع درآمدی دانشگاه پیام نور از شهریه تأمین گردد که شهریه ها در برگیرنده ۹۰ درصد منابع این دانشگاه است و تنها منابع مدیریتی از بودجه دولتی تأمین می گردد.
وی با اشاره به وجود ۵۰۰ مرکز و واحد دانشگاهی پیام نور و حدود ۰۰۰/۱۰۰/۱ دانشجوی فعلی این دانشگاه تصریح کرد: بعد از دانشگاه دولتی، دانشجویان دانشگاه پیام نور بیشترین قبولی ارشد را در دانشگاههای کشور به خود اختصاص داده است.
معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور در تحلیل روند توسعه دانشگاهی تصریح کرد : قبل از انقلاب اسلامی دانشگاه فقط در مراکز استانها در شهرهای بزرگ توسعه یافته بودند اما بعد از انقلاب که دوره دوم توسعه دانشگاهی محسوب می شود، دانشگاهها در تمام مراکز استانها گسترش یافتند وی با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاهها : در دوره سوم از برکات دولت نهم و دهم دانشگاهها در همه جا توسعه یافته و تا قلب روستاها پیش رفته اند .
دکتر کی منش افزود : بر همین اساس دانشگاه جامع علمی – کاربردی و دانشگاه پیام نور جز دانشگاههای بومی محسوب می کردند که براساس فرصتی که جمهوری اسلامی فراهم کرده توسعه یافته اند.
معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نورخاطر نشان کرد: دانش آموزان اذربایجان غربی بیشترین سرانه قبولی را در کنکور سراسری دانشگاهها دارا هستند و در این میان شهرستانهای ارومیه، میاندوآب و خوی در رتبه های بالا هستند که نشاندهنده هوش و استعداد تحصیلی دانش آموزان این مناطق است.
قابل ذکر است در این نشست های دانشگاهی، دانشجویان ، اساتید و مدیران دانشگاهی جامع علمی – کاربردی ، آزاد و پیام نور شهرستانهای شاهین دژ و میاندوآب به همراه مسئولین، نماینده مجلس شورای اسلامی این شهرستانها و مدیران ستادی دانشگاههای پیام نور حضور داشتند.
منبع:پرتال پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *