بازآفرینی علم نافع مهم ترین فلسفه وجودی بسیج اساتید است. | استاد زانیس


بازآفرینی علم نافع مهم ترین فلسفه وجودی بسیج اساتید است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان، بازآفرینی علم نافع را مهمترین فلسفه وجودی بسیج اساتید عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از استان زنجان دکتر سید محمد موسوی، در همایش اساتید، خانواده و بصیرت که در سالن اجتماعات مرکز زنجان برگزار شد، اظهار داشت: بسیج اساتید باید با تئوری پردازی های علمی در راستای حل مسائل جامعه تلاش کند.
وی ادامه داد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امروز شاخه‌های آن تمام نهادها و ارگان‌های اسلامی را فراگرفته است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه بسیج همواره در عرصه‌های مختلف بسیار موفق وارد شده است، افزود: این نهاد اساس و بنیه اصلی نگهدارنده نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به اینکه جهاد علمی، مهم‌ترین هدف بسیج اساتید است، تصریح کرد: اساتید همواره باید به سوی پرورش، گسترش و بازآفرینی علم نافع در جهت تئوری پردازی برای حل مسائل مبتلابه جامعه حرکت کند.
موسوی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، یادآور شد: اگر زمانی وظیفه اصلی بسیج اساتید تئوری پردازی‌های علمی بود، امروز ورود به عرصه‌های اقتصادی کشور و بحث اقتصاد مقاومتی یکی از ضروریات جامعه است.
وی با بیان اینکه بسیج اساتید، امروز باید وارد میدان شده و بستر را برای رشد جامعه فراهم کند، ابراز داشت: مردمی کردن اقتصاد، عدم وابستگی به صنعت نفت و مدیریت زمان از جمله مهم ترین مباحثی است که بسیج اساتید می تواند با تئوری پردازی درباره آنها گامی در جهت مشکلات کشور بردارد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان حضور در شرکت‌های دانش بنیان را نیز از دیگر مولفه‌های اصلی فعالیت بسیج اساتید عنوان کرد و گفت: بسیج اساتید باید با حضور در این شرکت ها در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی جامعه تلاش کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوزارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *