ارائه ۱۰۵ مقاله بین‌المللی توسط دانشگاه پیام نور | استاد زانیس


ارائه ۱۰۵ مقاله بین‌المللی توسط دانشگاه پیام نور

به گزارش پرتال اخبار پیام نور ،  سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت: در دو سال گذشته ۱۰۵ مقاله پژوهشی بین‌المللی در سطح ISI در بخش پژوهش این دانشگاه ارائه شده است.
ایوب مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ۳۲ مقاله آی‌اس‌آی، ۲۸ مقاله بین‌المللی و ۴۷ مقاله در مجلات علمی ـ پژوهشی، علمی ـ ترویجی توسط استاندان و دانشجویان مراکز پیام نور استان به چاپ رسیده است.
وی وضعیت پژوهش را با توجه به نوپا بودن جذب اعضای هیئت علمی، عالی توصیف کرد و گفت: در دوسال اخیر علاوه بر ارائه مقالات علمی در سطح بین‌المللی ۱۲ کتاب چاپ نموده و همچنین ثبت اختراع نیز داشته‌ایم.
مرادی همچنین ادامه داد: شش همایش ملی، منطقه‌ای و استانی توسط پیام نور برگزار شده و همچنین ۶۹ طرح پژوهشی به اتمام و انجام رسید.
سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان در ادامه سخنان خود از کسب دو مقام رباتیک در سطح کشوری توسط دانشجویان خبر داد و افزود: در دومین المپیاد رباتیک ویژه دانشجویان پیام نور سراسر کشور در استان مازندران نیز تیم رباتیک پیام نور استان در لیگ ربات‌های نمایشی موفق به کسب جام خلاقیت و نوآوری و تیم برتر در حوزه خلاقیت و نوآوری شد.
مرادی اضافه کرد: امسال نیز دانشجویان پیام نور استان توانستند مقام سوم مسابقات رباتیک را کسب کنند و در ردیف دانشگاه‌های بزرگی چون دانشگاه صنعتی شریف قرار گیرند.
وی تصریح کرد: حکم این عنوان با امضای معاونت ریاست جمهوری بوده و بازتاب گسترده‌ای در کشور داشت.
سرپرست دانشگاه پیام نور کردستان در ادامه گفت: کسب چنین مقامی توسط دانشجویان یک استان محروم در میان دانشگاه‌های درجه یک و معتبر کشور کار کمی نبود و این موفقیت در استان زیاد به چشم نیامد.
به گفته این مقام مسئول، تیم رباتیک پیام نور کردستان متشکل از دانشجویان نخبه و فعال مرکز پیام نور سنندج در مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی شریف تهران با عنوان شریف جام ۲۰۱۲ حضور پیدا کرد و پس از رقابت چند روزه در این المپیاد، افتخاری دیگر برای جامعه دانشگاهی استان آفرید.
سینا صفایی‌پور، سالار حسین پور، دانیال خلیلی، آروین خاوریان، سیران محمدی و آنا کرباسی دانشجویان نخبه مرکز سنندج هستند که با ساخت ربات باغبان هوشمند موفق به کسب رتبه سوم این دوره از مسابقات شدند.
منبع: پرتال اخبار پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *