حذف عنوان فراگیر از مدرک پیام نور / توسعه رشته های کارشناسی ارشد و دکتری پیام نور | استاد زانیس


حذف عنوان فراگیر از مدرک پیام نور / توسعه رشته های کارشناسی ارشد و دکتری پیام نور

به گزارش پرتال اخبار پیام نور، رییس دانشگاه پیام نور گفت: بومی گزینی دانشگاه پیام نور این امکان را برای دانشجویان ایجاد کرده است تا بتوانند در کنار خانواده هایشان با آرامش بیشتری به تحصیل ادامه دهند .
دکتر حسن زیاری افزود: دانشگاه پیام نور حدود یک ملیون و ۲۰۰ هزار دانشجو دارد و طبق مصوبه مجلس  قرار بود تا پایان بر نامه پنجم  توسعه رقم استاد به دانشجو در این دانشگاه  یک به ۲۵۰ برسدکه با تلاش مسمتر این امر هم اکنون محقق شده است.
وی با اشاره به توسعه رشته های کارشناسی  ارشد و دکتری در دانشگاه پیام نور گفت: در دو سال اخیر تعداد رشته های کارشناسی ارشد از ۲۰۰ رشته محل به ۱۶۰۰ رشته محل رسیده است و و در مقطع دکتری ۷۰ رشته محل ایجاد و پذیرش دانشجو می کند.
وی افزود :هم اکنون دانشگاه پیام نور ۱۰۰۰ دانشجوی دکتری و ۴۰ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.
زیاری از افزایش دانشجوی دانشگاه پیام نور در سه سال اخیر از ۸۰۰ دانشجو به یک ملیون و ۲۰۰ نفر دانشجو خبر داد و گفت: این رقم نشان دهنده افزایش متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می باشد.
رییس دانشگاه پیام نور همچنین با اشاره به حذف عنوان «فراگیر» از مدارک دانشگاه پیام نور، تصریح کرد: پذیرش دانشجو در دوره‌های فراگیر دیگر براساس حد نصاب نیست، بلکه براساس ظرفیت دانشجو پذیرش می‌شود و هر داوطلبی که نمره بالاتری داشته باشد، به عنوان دانشجوی دانشگاه پیام‌نور انتخاب و پذیرفته می‌شود.
در صورتی که سوالی در رابطه با این خبر دارید می توانید با مرکز مشاوره تلفنی پیام نور تماس بگیرید:
تماس از استان تهران : 9092301611
تماس از سایر شهرهای ایران : 9099071612

منبع: پرتال اخبار پیام نورارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *